W społeczności religijnej jest wiele rodzin wielodzietnych z Górnej Austrii, które w ostatnich dniach rozprzestrzeniły wirusa we wspomnianych okręgach.

W społeczności religijnej jest wiele rodzin wielodzietnych z Górnej Austrii, które w ostatnich dniach rozprzestrzeniły wirusa we wspomnianych okręgach.

W społeczności religijnej jest wiele rodzin wielodzietnych z Górnej Austrii, które w ostatnich dniach rozprzestrzeniły wirusa we wspomnianych okręgach. Dlatego też w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia w środę kraj zdecydował się na „drastyczny krok” w postaci ponownych zamknięć. „Ogromny, ale rozsądny krok” – powiedział gubernator Thomas Stelzer (ÖVP) na konferencji prasowej.

Klaster w firmie z Grazu

Klaster Covid-19 został również wykryty przez wydział zdrowia w firmie budowlanej w Grazu we wtorek wieczorem, dziesięć osób uzyskało wynik pozytywny, według urzędu miasta. Przebadano 40 pracowników. Podejrzenie tej grupy Covid zostało wywołane przez chorego pracownika, którego zakażenie zostało potwierdzone. Kwarantanna została zamówiona dla wszystkich ludzi.

“Natychmiast skontaktowaliśmy się ze wszystkimi osobami, które uzyskały wynik pozytywny, w celu ustalenia łańcuchów infekcji i ewentualnych dalszych infekcji i nakazaliśmy wszystkim osobom oficjalną kwarantannę. Od środy będziemy testować pozostałych pracowników tej firmy” – poinformowała Eva Winter, kierownik wydziału zdrowia. Wyniki dla pozostałych 60 osób powinny być dostępne w czwartek.

Aby jak najlepiej zarejestrować łańcuchy infekcji, do komunikacji z pracownikami wykorzystywanoby tłumaczy. Prace badawcze są bardzo kompleksowe, ponieważ firma prowadzi obecnie budowy w Leoben, Weiz, Grazu i Wiedniu – poinformował departament zdrowia. Pracownicy pochodzą z różnych krajów, ale głównie z Grecji.

Ostrzeżenia dla podróżujących po Wast Balkans

W międzyczasie w sześciu krajach Bałkanów Zachodnich pojawiają się również ostrzeżenia o podróżach. Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie dla krajów Bałkanów Zachodnich w związku z wysoką liczbą koron w regionie. Potwierdził to w środę w Wiedniu minister spraw zagranicznych Alexander Schallenberg (ÖVP). W szczególności dotyczy to Bośni i Hercegowiny, Kosowa, Macedonii Północnej, Albanii, Czarnogóry i Serbii.

W Austrii zdarzają się już przypadki koronawirusa, które można przypisać podróżnikom z Bałkanów Zachodnich, powiedział Schallenberg. W Słowenii i Chorwacji coraz częściej obserwuje się również skupiska nowych przypadków osób powracających z Bałkanów Zachodnich.

Austria zaleca „pilne” opuszczenie kraju

Ostrzeżenie dla podróżnych – poziom bezpieczeństwa 6 – zaleca Austriakom „pilne” opuszczenie dotkniętego kraju. Testy koronowe lub 14-dniowa kwarantanna domowa są już obowiązkowe przy wjeździe z Bałkanów Zachodnich.

Wraz z ostrzeżeniem dla Serbii i Czarnogóry Austria sprzeciwia się wspólnej decyzji UE, która została podjęta dopiero we wtorek. Przewidziano w ten sposób zniesienie związanych z koronami zakazów wjazdu dla 14 krajów trzecich, w tym Serbii i Czarnogóry.triapidix300 Decyzja jest jednak tylko zaleceniem, co podkreślił również Schallenberg. Nawiązując do działań innych krajów europejskich, podkreślił: „Jesteśmy w mainstreamowej Europie”.

530 000 osób potencjalnie dotkniętych ostrzeżeniami o podróżach

Ostrzeżenie dotyczące podróży może dotyczyć pół miliona osób. Według Statistics Austria 530 000 osób z korzeniami w byłej Jugosławii mieszka w Austrii. Kolejne 283 000 ma tureckie pochodzenie migracyjne. Turcja od dawna ma najwyższy poziom ostrzegania przed podróżą. Spośród 8,7 osób mieszkających w Austrii około 2,1 miliona ma pochodzenie migracyjne. Spośród nich 530 000 ma korzenie w byłej Jugosławii: 370 000 to imigranci w pierwszym pokoleniu, 160 000 w drugim pokoleniu. Szczegółowa lista według państw-następców byłej Jugosławii nie jest dostępna.

Ostrzeżenie dotyczące podróży do Turcji może dotyczyć 283 000 osób. 160 000 z nich to imigranci pierwszego pokolenia, 123 000 to drugie pokolenie. W przypadku Albanii dostępna jest tylko liczba obywateli Albanii przebywających w Austrii, obecnie 2800.

Odprężenia od dzisiaj są mocne

W międzyczasie dalsze łagodzenie skutków zaczyna obowiązywać dzisiaj. W przyszłości bary będą otwierane o 5 rano zamiast o 6 rano. W zasadzie bufety samoobsługowe są ponownie możliwe. W przypadku imprez zamkniętych do 100 osób – na przykład urodzin – obowiązuje godzina policyjna. Istnieją również odprężenia dla widzów wydarzeń sportowych i kulturalnych. Tutaj, przy wyznaczonych i oznaczonych miejscach, może przebywać do 250 osób w zamkniętych pomieszczeniach i 500 na świeżym powietrzu.

Sygnalizacja świetlna Corona w zależności od dzielnicy

Naukowcy z Complexity Science Hub Vienna (CSH) ustawili koronową sygnalizację świetlną dla Austrii. Na mapie można zobaczyć lokalne dzielnice w zależności od wykrytych infekcji. Pokazuje liczbę osób, które uzyskały pozytywny wynik na 10 000 mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli sygnalizacja świetlna była zielona, ​​odnotowano mniej niż jedną nową infekcję na 10000 mieszkańców, jeśli była żółta, zarejestrowano od jednej do dziesięciu infekcji, a jeśli była czerwona, na 10000 mieszkańców przypadało ponad dziesięć osób z wynikiem dodatnim.

Możesz zobaczyć sygnalizację świetlną tutaj.

W końcu czerwca o 139,3 tys. Bezrobotnych więcej niż przed rokiem

Jednak kryzys koronowy nadal prowadzi do wysokich wskaźników bezrobocia. W końcu czerwca 463,5 tys. Osób było bezrobotnych lub szkolących się, czyli o 139,3 tys. Więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Stopa bezrobocia w Austrii wyniosła 10,1 procent, o 3,6 punktu procentowego więcej niż w czerwcu 2019 roku. Najwyższy poziom związany z koronacją miał miejsce w połowie kwietnia i wyniósł 588 000 bezrobotnych, rekord od 1945 roku.

Złagodzenie działań koronacyjnych i ożywienie gospodarki częściowo złagodziły presję na rynku pracy. W porównaniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych spadła o 54 tys. Największe spadki odnotowano w turystyce i gastronomii. „Widzimy, że bezrobocie spada krok po kroku. Ale wciąż jest wiele do zrobienia” – powiedziała w środę w Wiedniu minister pracy Christine Aschbacher na wspólnej konferencji prasowej z ministrem gospodarki Margarete Schramböck (obaj ÖVP).

Według wstępnych prognoz liczba zatrudnionych spadła w czerwcu o 3,3 proc. Do 3,702 mln w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Liczba dostępnych natychmiast stanowisk spadła o 25 procent do około 63 000.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Pandemia Covid-19 powoduje obecnie „szczególne okoliczności” podczas podróży do najpopularniejszych miejsc wakacyjnych dla Austriaków. W poszczególnych krajach obowiązują różne przepisy, często nawet w zależności od regionu. ÖAMTC opracował przegląd i zdecydowanie zaleca uzyskanie niezbędnych informacji przed wyjazdem.

„W tym roku niezbędne są kompleksowe przygotowania do podróży. Dokładne informacje na temat aktualnych przepisów dotyczących wjazdu i lokalnych przepisów są bardzo ważne” – zacytowała Maria Renner, ekspert ds. Turystyki ÖAMTC.

Naruszenie zasad grozi wysokimi karami

Podczas wakacji należy również przestrzegać odpowiednich „zasad Corona” – w przeciwnym razie grożą wysokie grzywny, czasami w wysokości kilku tysięcy euro. „W przypadku wystąpienia objawów grypopodobnych podczas wakacji należy być przygotowanym. Odpowiedni numer telefonu, pod który można się skontaktować, jeśli podejrzewasz, że Covid-19 najlepiej jest zapisać w telefonie komórkowym” – zalecił ekspert ds. Turystyki.

Ostrzeżenia dotyczące podróży: gdzie lepiej teraz nie jechać

„Na wakacje we Włoszech w regionach Apulii i Kalabrii, a także na wyspach Sardynii i Sycylii, przed wjazdem do kraju należy dokonać rejestracji online” – powiedziała Maria Renner. Na przykład, jeśli chcesz udać się na Sardynię samolotem lub promem, musisz wypełnić odpowiedni formularz elektronicznie z 48-godzinnym wyprzedzeniem i okazać kopię wraz z kartą pokładową i dowodem tożsamości po przylocie. Po przybyciu na Sardynię mierzona jest również temperatura ciała.

Aby wjechać do Grecji drogą lądową, morską lub powietrzną, wymagana jest rejestracja online z 24-godzinnym wyprzedzeniem. Otrzymasz kod QR, który zostanie sprawdzony przy wejściu. Na podstawie tych informacji algorytm zdrowia oblicza, czy przy wejściu należy poddać się testom na SARS-CoV-2. Do czasu uzyskania wyniku należy przejść na kwarantannę w określonym miejscu pobytu (np. W hotelu). Na Cyprze obowiązuje następująca zasada: tam również wymagana jest rejestracja online, co najmniej 24 godziny przed wylotem.

„Przy wjeździe do Chorwacji wymagana jest rejestracja, której można dokonać wcześniej lub bezpośrednio przy przekraczaniu granicy” – wyjaśnił ekspert. Zaleca: „Aby uniknąć czasu oczekiwania, lepiej robić to w domu”. Jeśli chcesz polecieć do Hiszpanii, musisz zarejestrować się online w ramach programu Spain Travel Health co najmniej 48 godzin przed wylotem.

Tam, gdzie ma zastosowanie wymóg dotyczący maski

Jeśli chodzi o obowiązkową maskę, noszenie

Ochrona ust i nosa

w Niemczech obecnie obowiązkowe we wszystkich zamkniętych pomieszczeniach, np. B. również w sklepach. „Podczas korzystania z transportu publicznego ochrona ust i nosa jest obowiązkowa w Chorwacji, Hiszpanii, Niemczech, Słowenii i we Włoszech” – powiedziała Maria Renner.

Zalecana minimalna odległość waha się od jednego do dwóch metrów w poszczególnych krajach. Na przykład we Włoszech minimalna odległość jednego metra musi być zachowana w miejscach publicznych i dwa metry w przypadku zajęć sportowych. Jeśli nie jest to możliwe lub ogólnie w pomieszczeniach zamkniętych, wymagana jest maska. „Najlepiej jest grać bezpiecznie i zawsze zachowywać odpowiednią odległość” – radził ekspert ÖAMTC.

© iStockphoto.com

W Chorwacji, Słowenii i Niemczech nie ma ograniczeń dotyczących wspólnych dojazdów. Jednak we Włoszech: Każdy, kto podróżuje samochodem z osobami spoza gospodarstwa domowego, musi zostawić puste przednie siedzenie pasażera, w pozostałych rzędach siedzeń mogą przebywać maksymalnie dwie osoby – a noszenie ust i nosa jest obowiązkowe dla wszystkich pasażerów. W Hiszpanii na basenie samochodowym wymaga się „tylko” noszenia maski.

Każdy, kto naruszy zasady związane z pandemią, może spodziewać się wysokich kar. Faktyczna kwota różni się w zależności od kraju. Na przykład w Niemczech możliwe jest kilkaset euro, w zależności od kraju związkowego. „We Włoszech kara wynosi od 400 do 3 000 euro, w Słowenii od 400 do 4 000 euro” – wyjaśnił ekspert. Maksymalna kara jest znacznie wyższa w Chorwacji i Hiszpanii. W Chorwacji kary w wysokości od 1050 do 15 800 euro są możliwe w przypadku zlekceważenia „zasad Corona”. W Hiszpanii za naruszenie wymogu posiadania maski grozi grzywna w wysokości do stu euro – nielegalne „imprezy koronowe” mogą kosztować do 10 400 euro. Każdy, kto naruszy greckie przepisy wjazdowe, podlega karze grzywny w wysokości 500 euro.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Plik

Sprawa zarządu wokół człowieka z FPÖ Petera Sidlo

przechodzi do następnej rundy: były dyrektor finansowy pozywa kasyna o zapłatę jego kontraktu. Jak podaje kurier, powinno to wynieść 2,3 mln euro.

Po rozdziale dotyczącym byłego członka zarządu kasyna Dietmara Hoschera, kasyna czekają kolejny transfer. Peter Sidlo złożył pozew o zapłatę kontraktu.

Zgodnie z tym tematem:

Sprawa kasyna została po prostu wyjaśniona

Według doniesień prasowych do końca kontraktu przysługiwałby mu 1,9 mln euro stałej pensji (400 000 euro rocznie) oraz premie za dwa lata i cztery miesiące. Ponadto istnieją świadczenia rzeczowe i zobowiązania emerytalne. Jak poinformował „Kurier”, rada nadzorcza nie odpowiedziała na jego ofertę ugody, więc Sidlo zdecydował się wnieść sprawę do sądu.

Odwołaj się do raportu z audytu wewnętrznego

Sidlo może odwołać się do raportu z audytu wewnętrznego sporządzonego przez radę nadzorczą kasyna, który został zlecony z powodu jego powołania. Audytorzy doszli do wniosku, że wcześniejsze wycofanie Labaka i Hoschera było zgodne z prawem i że wielomilionowe anulowanie kontraktów nie stanowi naruszenia zaufania.

Decyzja o pożegnaniu Labaka i Hoschera w 2018 roku była konieczna, ponieważ zarząd „nie działał prawidłowo jako zespół” i nie ma nic wspólnego z późniejszym powołaniem Sidlo.

Ciekawe:

Zarobki menadżerów kasyn w milionach

Sidlo przyznaje, że doniesienie o śledztwie nie było korzystne dla kasyn, ale jego osoba nie może być za to pociągnięta do odpowiedzialności. On sam nie widział powodu do zwolnienia, ponieważ nie był odpowiedzialny za jakiekolwiek przewinienie i oświadczył w liście z grudnia, że ​​w związku z tym będzie nadal nalegał na roszczenia przewidziane w jego umowie.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Pandemia Covid-19 powoduje obecnie „szczególne okoliczności” podczas podróży do najpopularniejszych miejsc wakacyjnych dla Austriaków. W poszczególnych krajach obowiązują różne przepisy, często nawet w zależności od regionu. ÖAMTC opracował przegląd i zdecydowanie zaleca uzyskanie niezbędnych informacji przed wyjazdem.

„W tym roku niezbędne są kompleksowe przygotowania do podróży. Dokładne informacje na temat aktualnych przepisów dotyczących wjazdu i lokalnych przepisów są bardzo ważne” – zacytowała Maria Renner, ekspert ds. Turystyki ÖAMTC.