Jokic’in COVID-19’a yakalandığı yer oradaydı.

Jokic’in COVID-19’a yakalandığı yer oradaydı.

Oyuncuları yapamadıklarının aksine yapabileceklerini görmemize yardımcı olma açısından Jokic kilit bir oyuncudur. – Mike SchmitzMike Schmitz, bir NBA taslak uzmanı ve NBA, NCAA ve uluslararası ekipler tarafından kullanılan özel bir keşif ve analiz hizmeti olan DraftExpress.com’a katkıda bulunuyor.Sombor Shuffle: Jokic’in eşi benzeri olmayan atlama şutuSombor Shuffle – Jokic’in tek bacaklı, yüksek arklı atlayışı – şu anda ligdeki en çılgın hareket. Şut seçimi dogmasına giderek daha fazla hakim olan bir NBA’de, çılgınlığı düpedüz ferahlatıcıdır, ancak tuhaf ile zararsız olduğunu karıştırmayın. Jazz ve Clippers’ın da onaylayabileceği gibi, tuhaf görünüyor, ama işe yarıyor.İyi NBA oyuncuları arasında Jokic en alışılmadık olanı ve bunu birçok hücum hamlesindeki ayak hareketlerinde görebilirsiniz. Ancak Sombor Shuffle rutininin karıştırma kısmı – topu toplarken, sağ ayağının üzerine kalkarken ve atış alanı yaratmak için geriye doğru eğilirken – bu özellikle sıra dışı. JOK3R SHUFFLE pic.twitter.com/IS8CK0hrfm— Denver Nuggets (@nuggets) 13 Eylül 2020 / ** / / ** / Kesin bir derleme arayışı boşuna. Dirk Nowitzki’nin ünlü tek bacaklı atlayıcısı – aralarında Kobe Bryant ve Kevin Durant’ın da bulunduğu diğer birçok NBA oyuncusu tarafından kopyalanmıştı – daha akıcı ve gerçek bir soluktu çünkü sol ayağını geriye itmek ve kare yapmak için kullandı.

Jokic’in imza atışı aynı zamanda büyük adamlar Jack Sikma ve Sam Perkins’in jumper’larını da belli belirsiz bir şekilde anımsatıyor, ancak bu atışlar kendi yönlerinden garipti.Tabii ki, en çok Jokic için işe yarayan tek bacaklı atış değil Bu playofflarda üretken orta kademe golcüsü. Tüm sezon sonrası oyuncuları, aralarında birkaç maçın sonundaki hançerler de dahil olmak üzere 42 boyasız 2 ile yönetiyor ve şut çizelgesi, tüm sezon boyunca orta aralıkta verimli olduğunu ortaya koyuyor. Bu gönderiyi Instagram’da görüntüleyin Jokic Kirk Goldsberry (@kirkgoldsberry) tarafından 19 Eylül 2020 tarihinde 09:49 PDT / ** / / ** / Genel olarak Jokic tarafından paylaşılan bir gönderi, hem 2s hem de 3s olmak üzere 204 jumper’ı balonda başlattı – ve etkileyici bir% 57.6 eFG yayınladı. Lig ortalaması 51,8.

Sadece Kawhi Leonard ve Jamal Murray, yeniden başlatmadan bu yana daha fazla şut attı. Bir NBA şut koçu, Sırp’ın şutunun harika görünmeyebileceğini, ancak topu gerçekten bıraktığı anda formunun temiz olduğunu söyledi. yüksek serbest bırakma, sağlam dirsek hizalaması ve çok iyi bir takip Uzun lafın kısası, Jokic’in jumper’ı hem tuhaf hem de güvenilir ve Denver’ın hala oynamasının büyük bir nedeni bu. – Kirk Goldsberry – Tüm zamanların en iyi geçiş merkezi ESPN renk analistleri Mark Jackson ve Jeff Van Gundy arasında bir tartışma çıktı. Van Gundy, Nuggets yıldızı Nikola Jokic’i defalarca tüm zamanların en iyi pasaj merkezi ilan etti ve Jackson, geçmişte öne çıkanlara atıfta bulundu – Hall of Famers Wilt Chamberlain, Bill Walton ve Arvydas Sabonis’in yer aldığı bir grup. Jokic’in gerçekten olup olmadığını anlayabilir miyiz? Tüm zamanların en iyi geçen büyük adamı mı? Yoldan geçenleri değerlendirmek, hiçbiri geçmişin harikaları için mevcut olmayan modern izleme verilerimizle bile zordur. Skor tutucular daha cömert hale geldikçe asist sayısı da yıllar içinde arttı.

Bunu hesaba katmak için, bir oyuncunun on yıllar boyunca karşılaştırmak için topladığı takım asistlerinin yüzdesine bakalım. Bu ölçüme göre, Jokic, Basketbolda pivot olarak listelenen bir oyuncunun rekordaki ilk dört sezondan üçüyle rekabeti alt üst ediyor. -Reference.com.En Yüksek Asist Payı, MerkezlerPlayerSeasonTeamAst / MinTeamShareNikola Jokic2018-19DEN.232.56940.7% Nikola Jokic2019-20DEN.219.55039.8% Joakim Noah2015-16CHI.173.47036.9% Nikola Jokic2017-18DEN.187.51836.2 80KCK.191.53635.6% Vlade Divac2003-04SAC.186.54434.3% Nikola Jokic2016-17DEN.176.52633.4% Wilt Chamberlain1967-68PHI.183.55533.0% Joakim Noah2013-14CHI.153.46732.8% Sam Lacey1980-81KCK.179.57331 % Jokic, son iki sezonun her birinde yaptığı takımın asistlerinin% 37’sinden fazlasına sahip olan tek pivottur.https://gamblingprofessors.com/tr/ En iyi pas pivotları olarak gösterilen diğer oyuncular yaklaşmıyor. Chamberlain, iki sezon boyunca büyük asist sayılarını topladı, ancak bunun nedeni kısmen maç başına ortalama 47 dakika ortalamasının olmasıydı. Dakikada Jokic’e dokunamıyor. Bu ölçüye göre en iyi sezonu (MVP seçildiğinde 1977-78’de% 29 asist payı) ilk 10’un rahatça dışında kalan Nor Can Walton da öyle. Sabonis için en iyi sezonu (2002-03’te% 25 asist payı, 38 yaşındaki son NBA kampanyası) ilk 50’ye giremiyor. Belki de Jokic’in rolünü oynayan diğer merkezler benzer asist toplamları biriktirebilirdi. Ancak Chamberlain ve Walton gibilerinin bile topu oyun kurucu olarak yukarı kaldırıp driplingden pas geçmesini hayal etmek zor ki, Jokic’in sık sık yaptığı bir şey. Konu merkezden pas atmaya geldiğinde, Van Gundy’ye katılıyorum: Jokic türünün tek örneği. – Kevin Pelton 23 Eylül 2020Jackie MacMullan ESPN Kıdemli Yazar Kapat Ödüllü köşe yazarı ve yazar Basketball Hall of Fame Curt Gowdy Media Award’ın sahibi 2010 yılında ESPNBoston.com’a katıldı Batı Konferansı finallerinin 1. Maçının ikinci çeyreğine sadece dört dakika 38 saniye Denver Nuggets’ın yıldızı Nikola Jokic, maçın üçüncü faulünü yaparak takımının yedek kulübesine çekildi.

İşte o zaman takım 7 metrelik pas almanın başının dertte olduğunu anladı. 5000 milden fazla uzakta, Jokic’in sevgili Sırp koçu Dejan Milojevic bunu hakemin düdüğünden çok önce çoktan sonuca vardı. Jokic oyun öncesi ısınma dönemlerinden geçerken Milojeviç eski öğrencisini dikkatle büyük ekran televizyonunda izlemiş ve büyük adamın tavırlarının alışılmadık bir şekilde gergin olduğunu biraz dehşetle kaydetmişti. “O gergindi,” dedi. “Bu yüzden vardı. çok fazla faul. Bunun olmasını izledim ve ‘Umarım sahada ne olursa olsun sakin kalır’ diye düşündüm. “Jokic’in tutukluğu Sırp koçunun oturma odasından hissediliyordu.” Yüzünü tanıyorum, dedi koçu. “Ne düşündüğünü anlayabiliyorum. Bu adamları uzun yıllar boyunca günde birkaç saat izledim.

Bu bakışı gördüğümde ne anlama geldiğini anlıyorum. “2020 NBA FinalleriLos Angeles Lakers, 17. şampiyonluğunu almak için 2020 NBA Finallerinde Miami Heat’i 4-2 mağlup etti. Tüm Finallere buradan göz atın. • Shelburne: Inside Lakers’ın şampiyonluk yarışması • Lowe: GOAT tartışması artık farklı • LeBron’un Laker 2. Yılı bir başlık ile sona eriyor • NBA balonunun son günleri Jokic’in sadece 25 faullü dakika kaydettiği, ardından bir Anthony Davis’in Nuggets’ın üzücü niyetlerini zilde bir debriyaj atlayışıyla söndürdüğü yürek parçalayıcı Oyun 2 kaybı. Davis’e temiz bir görünüm veren yanlış iletişim üzerine çok fazla el sıkışması olmasına rağmen, Denver’ın acıklı boks yetenekleri ve kaçırılan serbest atışlar Milojeviç, son dakikalarda trend olanlarla şenlendi. Jokic, takımı için maçın son 11 sayısını attı ve Davis’in galibi olmasaydı, alışılmışın dışında pivot balonun ünlüsü olacaktı. “İnsanların kızdığını biliyorum Milojeviç kaybetti, “ancak bu Lakers ile oynayabileceklerini kanıtladılar. Savunmaları mükemmeldi.

Milojeviç 2012’den ’15’e kadar Belgrad’da Mega Basket (şimdiki adıyla Mega Soccerbet) için Jokic’e koçluk yaptı ve NBA hayalini gerçekleştirebilmek için merkezin becerilerini geliştirmede büyük bir etkiye sahipti. Ancak koç Jokic’den emin olsa da Başarılı olma yeteneğine sahipti, bunu başaracak kişisel disipline sahip olduğundan şüphelenen birçok kişi vardı. Milojeviç, “Çok fazla duydum, ‘Hayır, Jokic, yapamaz.” dedi. ” ‘Ona bak.’ Yaptım – ve özel birini gördüm. “Sırbistan’ın ünlü koçu Salı günü bu ESPN muhabiriyle konuştu, ancak Sırbistan Orlando, Florida’nın altı saat ilerisinde olduğu için (3. Maç Jokic’in anavatanında saat 3’te başladı) Milojeviç’e özel muafiyet verildi. oyun içi analizi atlayın. Play-off’larda daha erken kalmaya çalıştı, ancak devre arası 4:30 civarında olduğunda, ara sırasında kaçınılmaz olarak uyuyacağını söyledi. Şimdi normal bir saatte yatağa giriyor ve ilk şeyi izliyor Sabah sonuçlarını bilmeden, reklamlardan ve uzun teknik direktörün zorluklarından arınmış.Dejan Milojevic, yukarıdaki 2009-10 yıllığında Nikola Jokic’i üç yıl boyunca çalıştırdı ve genç büyük adamın NBA’de başarılı olabileceğinden emindi. ANDREJ ISAKOVIC / Getty Images aracılığıyla AFP Jokic gibi Milojevic de bir zamanlar Sırp pivotu, camdaki ustalığı ve azmi ona “Sırp Barkley” lakabını kazandıran sağlam, cılız büyük bir adamdı. Mutfağında ağırlık kaldıran sağlam bir oyuncuydu.

Fiziksel bir mevcudiyet gerekmesi durumunda, sahada karıştırmaktan çekinmedi. “Sadece bir başkasını savunuyorsam kavga etmeye başladım, dedi Milojeviç, Jokic’e aktardığı olağanüstü ayak hareketleriyle tanınıyordu. Koçu,” Ona bazı şeyler gösterdim, “dedi ve bir hafta sonra, o Yetenek olarak beni çoktan geçmişti. “Jokic’in alışılmadık becerisi, onun yaratıcılığının bir kanıtı. Yine de Denver’ın basketbol operasyonları başkanı Tim Connelly, Milojevic’in parmak izlerinin Jokic’in oyununun her yerinde olduğu konusunda ısrar ediyor. “Dünyanın her yerinde sayısız spor salonunda çok zaman geçirdim, ancak Dejan hızla tamamen farklı bir şekilde atlıyor,” dedi Connelly. Nikola’ya ‘sol omzuna salya sürmeyi’ öğretmemek. “Salya sür, salya sür ve sol elle ateş etmek için dirseğin altına uzan.” Kurabiye öğrenmek yok. Adamlarına benzersiz oyuncular olmayı öğretiyor. “Jokic, bir basketbol topu eline aldığı andan itibaren sahada sabır gösterdi ve topa hükmetmek yerine paylaşmayı tercih etti. Asla oyulmuş bir örnek olmadı ve Milojevic bunu yapabileceğini keşfetti. Tehdit altında olan bir şey olmadıkça şartlandırma sırasında kolayca ayrılabilir. “Kondisyon tatbikatlarımızın hepsinin kazananları ve kaybedenleri vardı, dedi. “Onları olabildiğince rekabetçi hale getirdim. Nikola’nın en iyi çabasını bu şekilde yaptığımda elde ettim.” İnsanlar her zaman Nikola hakkında ve onun iyi durumda olup olmadığı hakkında konuşuyor.

‘İyi şekil dediğin şeye bağlı’ diyorum. Nikola, insanların düşündüğünden çok daha güçlü. Vücut çerçevesi … ne görürsen onu görürsün. İnsanlar ona tombulmuş gibi, kaçamayan şişman bir adam gibi bakıyor. Ama öyle değil. Eğer böyle düşünüyorsanız, sizi yenecektir. “Playoff Basketbol Savaşı NBA playoffları hakkında soruları yanıtlayın ve 30.000 $ garantili ödüller için yarışın!

Seçimlerinizi Yapın Milojevic, Jokic’in bir All-NBA yeteneği haline geleceği konusunda hiçbir fikri olmadığını kabul etse de, Jokic’in basketbol sahasında neredeyse her şeyi denemeye istekli olması nedeniyle bir şansı olduğuna her zaman inandığını söylüyor. Doğal olarak, bu bazı hazımsızlık nöbetleriyle geldi. Kariyerinin başlarında Jokic, bakmadan çapraz saha mermileri attı ve neredeyse imkansız sekme paslarıyla iğneyi geri döndürerek tamamlamaya çalıştı. Pas teklifleri bacaklarının arasından, sırtın arkasından ve hatta başının arkasından geldi – bunun harika bir versiyonu, Batı Konferansı yarı finallerinde Nuggets’ın 7. Maçında Clippers’ı yenmesiyle ortaya çıktı. Nuggets, Jokic’i seçtikten kısa bir süre sonra Connelly, büyük adama Jokic’in bu kadar muhafazakar davranmasından duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi. “Nikola’ya geçerek çok şaşırdığımı söyledim,” dedi Connelly. “Öyleyse neden herkes gibi topu ters çeviriyorsun?” Dedim. ‘Mega’da topu kafamdan atıyorum ve hala oynuyorum. Burada bir ciro var ve oturuyorum. ” Milojeviç, erken yaklaşımın tamamen doğru olduğunu onaylıyor. Daha gençken birçok hata yaptı, dedi. “Bir çok şeyi yutmam gerekiyordu.

Tüm bu saçma geçişleri atıyordu – ve beni çılgına çevirdi. “Ama harika bir şey gördüm, bu yüzden aklını hatalara odaklamak istemedim. Bu şeylerin gitmesine izin verdim, böylece büyüyüp onlardan bir şeyler öğrenebilirdi.” Ve şimdi öne çıkıyor. NBA liginde çok sayıda harika oyuncu var – süperstarlar – ancak pek çoğu takım arkadaşlarını daha iyi hale getirmiyor.

Nikola’nın tüm istediği buydu. Gol atmaktan daha çok geçmeyi sever. Onu ayıran şey bu – yaratıcılık.

Bu yüzden topu her yere fırlatırken ona ‘Hayır!’ Demedim. Pek çok oyuncu onun yaptığını yapamaz. Öyleyse neden adamı durduralım? “Editörün Seçtikleri Nikola Jokic’i diğer NBA süper yıldızlarından ayıran nedir? Jamal Murray, Nikola Jokic ve pick-and-roll1 İlgili Jokic’in hücum yetenekleri arasında, 3. Maçta Denver’ın açılış sepetini puanlamak için kullandığı şamandıralar yer alıyor. -ups ve hatta tek bacaklı bir karışıklık (genellikle yanlış ayakla), Salı ilk yarısının son dakikasında Davis’in üzerine battığı ve Denver’ın 63-53 öne geçmesine yardımcı olduğu gibi. Son zamanlarda, Jokic bazı isabetli ve ölümcül 3 sayılık bombaları da düşürdü. Bu playofflarda 3’ten (% 42.9), normal sezonda (% 31.4) olduğundan yaklaşık 12 puan daha iyi ateş ediyor. Takım arkadaşı Jamal ile pick-and-roll hareketleri Murray saf bir basketbol şiiridir. “Milojeviç, farklı bir hızda farklı bir şekilde oynadığı için savunması çok zor. “Yerden ateş ediyor, bu da savunmanın tepki verecek zamanı olmadığı anlamına geliyor. İnsanlar onu görüyor ve” Zıplayamaz “diyor. Ama söylemeleri gereken şey, ‘Şuna bak.

Yerde iki ayakla oynadığınızda, topu daha hızlı atabilirsiniz ve savunmanın tepki verecek zamanı kalmaz. ” Milojevic, ligin antrenörlük saflarına katılmayı umduğu için tüm NBA playoff maçlarını yakından izliyor. Artık oğlu Nikola (Milojeviç’in oğlu doğduğunda 7 yaşında olan Jokic’in adını taşımıyordu) liseyi bitirdi ve ABD’de kolej topu oynamayı arzuladığı için Milojevic, Houston Rockets’la 2018 yaz liginin tadını çıkardı ve Lig boyunca büyük saygı kazandı. “Normal zamanlarda hemen kapılır, dedi Connelly,” ancak pandemide seyahat ve mali açıdan benzersiz zorluklar var. “Bir sonraki hamlesini düşünürken, Milojevic, her maçtan sonra ve bazen önce Jokic ile düzenli olarak mesajlaşıyor. Pandemi sırasında Jokic, Sırbistan’da bir yıl önce 2020’de Mega’dan ayrılacağını açıklayan Milojeviç’in kariyerini kutlayan bir partiye katıldı. Jokic, COVID-19’u kaptı.

Antrenörü negatif test etti, ancak yine de bir akşam başkalarının başarısını tost etmek için enfekte olduğu gerçeğinden dolayı biraz suçluluk duyuyor. Asemptomatik olan Jokic, birinci sınıf playoff formunda ve Nuggets için bir galibiyet koymaya istekli. Eski koçu, sinirlerin buharlaştığını söylüyor. Salı uyumadan önce Milojeviç, Game 3 Nuggets zaferini tahmin etti. Anahtar, Jokic’in topun nereye ve kime gittiği konusunda tahmin edilemez olmaya devam etmesi olduğunu söyledi. Jokic’in akıl hocası, Denver 114-106’lık bir skorla galip geldi. Murray tarafından yapılan debriyaj vuruşu ve Jerami Grant’ten bir kariyer gecesi (26 puan), Lakers’ın dördüncü çeyrek rallisini durdurdu.

Jokic 22 sayı, 10 ribaund ve 5 asistle üzerine düşeni yaptı. Milojevic, en iyinin henüz Jokic’ten gelmediğine inandığını söylüyor ve “O, gördüğüm en iyi pasör,” dedi, “bu yüzden elbette gurur duyuyorum.