Dün gece Kabine bakanlarından biri diğer beş milletvekiliyle birlikte kendi kendini tecrit altına alan Başbakan da büyük olasılıkla bir dizi sosyal mesafe önlemi açıklayacak.

Dün gece Kabine bakanlarından biri diğer beş milletvekiliyle birlikte kendi kendini tecrit altına alan Başbakan da büyük olasılıkla bir dizi sosyal mesafe önlemi açıklayacak.

Johnson, “Bilimsel tavsiye, bunun yarardan çok zarar verebileceğidir,” dedi. 

Koronavirüs korkusu yayılırken yüz maskeleri Londra sokaklarında (resimde) giderek daha fazla görülüyor

Şansölye Rishi Sunak (bugün Leeds Genel Revirine yaptığı ziyarette resmedilmiştir) virüsün İngiltere ekonomisi ve toplumu üzerindeki etkilerine karşı koymak için harcama musluklarını açtığı için ‘özür dilemediğini’ söyledi.

Ancak bunu gözden geçiriyoruz ve bu hastalık yayıldıkça değişebilir. Okullar, yalnızca kendilerine özel olarak tavsiye edilirse kapanmalıdır. ‘

Johnson, İskoçya’nın halihazırda toplu toplantıları yasakladığını kabul etti, ancak önce planlarını açıklayarak onu baltaladıktan sonra Nicola Sturgeon’a yönelik algılanan bir darbede, sınırın kuzeyinde ‘kamu hizmetlerinin dayanıklılığıyla ilgili özel bir sorun’ olduğunu öne sürdü.

İngiltere’nin koronavirüs ‘savaş planı’ nasıl gelişebilir?

Koronavirüs olanları izole ederek semptomları bildiren veya enfekte bölgelerden dönen bireyleri test etmek.

Virüsü nasıl kaptıklarını ve bulaşıcıyken temas kurabilecekleri herkesi takip ediyor.

Gönüllü olarak uymayı reddeden insanları karantinaya almak için yetkiler alındı. İngiltere’nin tepkisinin bu aşaması artık sona ermiştir.

Bakanlar, toplumdaki yaygınlığı değerlendirmek için daha geniş testler yapılmasını emretti. 

Koronavirüs benzeri semptomları olan herkesten kendi kendini izole etmesi isteniyor.

Serbest meslek erbabı ve düşük maaşlı işçilerin uyum sağlama olasılığını artırmak için hastalık maaşı hükmü desteklenmiştir. 

Müdahale seçeneklerinin sözde “merdiveni” nin daha da ilerisinde, savunmasız kişiler kapalı mekanda kalmaya teşvik edilebilir, okullar kapatılabilir ve spor ve halka açık toplantılar yasaklanabilir. 

Bakanlar, bilimsel tavsiyenin henüz bunu desteklemediğini söylüyorlar – İrlanda okulları kapatıyor ve İskoçya Birinci Bakanı Nicola Sturgeon 500’den fazla kişinin toplantılarını yasaklıyor.

Hükümet, ABD’nin şu an için anakara Avrupa’dan gelen yolcuları engelleme yaklaşımını da reddetti. 

 

Salgın kontrolden çıkarsa, NHS etkilenenlerin tedavisine odaklanmak için tüm acil olmayan faaliyetleri iptal edebilir.

Olağanüstü bir durumda, polis ve temel kamu hizmetlerini desteklemek için askerler konuşlandırılabilir.

Yakın zamanda emekli olmuş doktorlar ve hemşireler, NHS’deki boşlukları kapatmak için geri getirilecek ve birçok sağlık çalışanının, halkın normal üyeleriyle birlikte enfekte olması bekleniyor. 

adverts.addToArray ({""poz"":""mpu_factbox""})

Johnson, “Bu tür önlemlere elbette hayır demiyoruz,” dedi. Biz onu kollarımızda tutuyoruz. Ama zamanlamayı doğru yapmamız çok önemli. ‘ 

1xbet futbol

Baş sağlık görevlisi Prof.Chris Whitty şunları ekledi: ‘Son noktada bunu yapmamız gerekiyor, bu mantıklı, böylece insanlar enerjilerini ve coşkularını sürdürüyorlar … vatandaşlarımızdan bunu mantıklı olandan daha uzun süre yapmalarını istemememiz önemlidir. ‘ 

FTSE, ABD’nin bir gecede Avrupa’dan seyahat yasağı ilan etmesine ve büyüyen küresel kaosa yanıt olarak bugün yüzde 10’dan fazla düştü. 

Ve salgının en son yüksek profilli kurbanında, 

‘Kendimi biraz rahatsız hissettiğim için bir önlem olarak test edilmeye karar verdim. Test sonuçları öğrenilir öğrenilmez kendimi evde izole ettim, ‘dedi Jansen. “Bu hafta birkaç endüstri ortağıyla tanıştım, bu yüzden onları mümkün olan en kısa sürede bu gerçeğe karşı uyarmanın sorumlu olduğunu hissettim.”

Jansen, semptomlarının hafif göründüğünü ve önümüzdeki hafta İngiltere’nin en büyük telekom grubunun işini kesintiye uğratmaktan kaçınarak uzaktan çalışacağını söyledi. 

İngiltere’nin yaklaşımı diğer ülkelerinkiyle giderek daha çelişiyor; İrlanda tüm okulları ve kolejleri kapatan ve toplu toplantıları yasaklayanlar listesine katılıyor. 

İngiltere’deki ilk bölünme belirtisinde Nicola Sturgeon, İskoçya’nın önümüzdeki hafta başından itibaren 500’den fazla kişiyle yapılan etkinlikleri de acil servisler için çok fazla zaman aldıklarını söyleyerek iptal edeceğini açıkladı.

Kabul etti: ‘Bunlar kolay yargılar değil. Zor ve karmaşıklar. ‘

Hükümet ayrıca, Donald Trump’ın sınırların anakara Avrupa’dan gelen yolculara kapatılması yönündeki dramatik hareketini takip etmeyeceğini de açıkça belirtti. 

Bunun yerine, Bay Johnson sınırlı bir yanıt almaya kararlı görünüyor, soğuktan kendi kendini karantinaya almasını istiyor ve savunmasız yaşlı insanları ev içinde kalmaya çağırıyor.

Eski Kabine Bakanı Rory Stewart, bugün öğleden sonra Başbakanı ‘kendini beğenmiş bir kayıtsızlıkla suçlayarak, hızlı bir önlem alınmazsa önümüzdeki 24 gün içinde Birleşik Krallık’ta 100.000 dava olabileceği uyarısında bulundu.

Londra Belediye Başkanı umutlu, “Bu, kendini beğenmiş bir dar görüşlülük örneği olma riski altında – başka herhangi bir ülkenin ne yaptığına veya Asya’daki başarılı halk sağlığı yaklaşımına dikkat etmeyi reddediyor.” Dedi. “Biraz alçakgönüllülük göstermeli, başkalarından öğrenmeli ve hemen harekete geçmeliyiz.”  

Bayan Sturgeon, bu akşam İskoçya’nın ‘cephe hattı acil servislerimizi etkileme potansiyeline sahip’ halka açık olayları kapattığını söyledi.

İskoçya’nın Birinci Bakanı Nicola Sturgeon (bugün basın toplantısı düzenlerken resmedildi) 500’den fazla kişinin halka açık toplantılarını yasaklayacağını söylerken, Donald Trump (sağda) Avrupa’dan tüm seyahatleri yasakladı

Leo Varadkar (bugün Washington’da resmedildi) okulların, kolejlerin ve çocuk bakım tesislerinin iki haftalığına kapalı olacağını ilan etti

Daha fazla video

DM.later (‘bundle’, function () {DM.molFeCarousel.init (‘# p-86’, ‘channelCarousel’, { ""activeClass"" : ""wocc"", ""sayfa sayısı"" : ""3.0"", ""sayfa boyutu"" : 1, ""onPos"": 0, ""updateStyleOnHover"": doğru }); });

Bu yaptığımız bir hareket değil çünkü bilim bize virüsün yayılmasında önemli bir etkisi olacağını söyledi: aksine bilim adamları bize virüsün yayılmasında önemli bir etkisi olmayacağını söylüyor. – her ne kadar önemli bir etki, hiçbir etkinin olmadığı anlamına gelmez ‘dedi.

“Ancak, bu karara varmada önemli olduğunu düşündüğüm ve yargıladığım daha geniş nedenler var.”

Erken kilitlenme ‘koronavirüs enfeksiyonlarını kesebilir’ 

Uzmanlar, İngiltere’nin 590 koronavirüs vakasıyla ilgili eylemsizliğini şiddetle eleştirdiler ve bir salgını durdurma veya erteleme çabalarının salgının “ eğrisini düzleştirebileceğini ” ve ani büyük artışları önlemek için vakaların zirvesini daha uzun bir süreye yayabileceğini söylediler. hastaneleri sakatlayabilecek vakalar (kesikli çizgi hastanelerin maksimum kapasitesini gösterir)

Şok çizelgeleri, Birleşik Krallık Hükümeti’nin katille savaşmak ve salgının gidişatını düzleştirmek için şimdi dramatik adımlar atarak yüzlerce ve hatta binlerce ölümü nasıl önleyebileceğini gösteriyor.

Başbakan bugün İngiltere’nin COVID-19’a karşı mücadelesinde ilerlememe, okulları kapatmayı, insanları işten eve göndermeyi veya büyük toplantıları yasaklamayı kararlaştırdı.

Ancak, kımıldamayı reddettiği için yoğun bir incelemeye giriyor – hayal kırıklığına uğramış bir bilim adamı uyardı: ‘Şimdi Birleşik Krallık hükümeti için büyük toplantıları yasaklama, insanlardan zorunlu olmayan seyahatleri durdurmalarını isteme, işverenlerin evde çalışmaya geçmelerini tavsiye etme ve tepki.’

Resmi tavsiye şu anda vatandaşlara ellerini yıkamalarını söylemekten çok daha öteye gitmiyor, ancak Birleşik Krallık’ta Wuhan’ın 11 milyon kişinin kilitlenmeye zorlandığı zamandan daha fazla vaka var.

Bilim adamları ve eleştirmenler, hükümeti vakalarda kaçınılmaz bir artışı uzatmak için daha fazlasını yapmaya çağırıyorlar, enfeksiyonların artmasının NHS’yi sakatlayabileceğini, ancak vakaları daha uzun bir süreye yaymanın ‘eğriyi düzleştireceğini’ ve başa çıkmak için millet. 

İstatistiklerin analizi, hızlı hareket eden alanların, virüsün ele geçirilmesinden sonra tepki verenlere kıyasla ölüm oranlarını sekiz kata kadar düşürdüğünü göstermiştir.

Örneğin Güney Kore’de 2,5 milyon insanın yaşadığı bir bölge sadece 204 kişiye teşhis konulduğunda ve biri öldüğünde kilitlendi. Ülke şu anda 7.800’den fazla vakaya rağmen sadece yüzde 0,8 oranında ölüm oranına sahip.

Ancak İtalya’da 8 Mart Pazar gününe kadar büyük çaplı kilitlemeler getirilmedi ve bu tarihe kadar 5.800’den fazla hastası vardı. Şu anda neredeyse 12.500 ve 827 ölüm var – ölüm oranı yüzde 6,6. 

Bu grafik, St. Louis, Missouri’nin, ilk grip vakalarının keşfedilmesinden hemen sonra sosyal mesafe önlemlerine başlayarak ölüm oranını nasıl önemli ölçüde düşürdüğünü gösteriyor. Bununla birlikte, Philadelphia, Pennsylvania, bir şehir yürüyüşünün devam etmesine izin verdi ve aynı önlemleri alması iki hafta sürdü – sonuç olarak ölüm oranı oldukça yüksekti.

adverts.addToArray ({""poz"":""mpu_factbox""})

‘Özel ambulans teminatına ihtiyaç duysun ya da olmasın, belirli olaylar, belirli olayların polisliğimizi ve ön safdaki sağlık hizmetlerimizi, kaza ve acil durum ve ambulans hizmetlerimizi etkilediğini biliyoruz.

“Bu hizmetler üzerindeki baskının önemli olacağı bir zamanda … kamu hizmetlerimiz üzerindeki gereksiz yükleri kaldırmak için elimizden geleni yapmak hükümetin görevidir.”

Karar, Rangers’ın bu hafta sonu Ladbrokes Premiership fikstürlerinden birinde Celtic’e ev sahipliği yapmasının ertesi günü yürürlüğe girecek ve şampiyonlar şu anda rakiplerinden 13 puan geride.

Prof Whitty, Birleşik Krallık’ın henüz salgın içinde doğru an olmadığı için sosyal mesafe önlemleri uygulamayacağını söyledi.

Ancak yaşlı ve savunmasız insanlara kendilerini sosyal toplantılardan izole etmeleri için tavsiyelerin geleceği konusunda uyardı.

Dedi ki: ‘Bundan sonraki aşamada, daha yaşlı ve ağır sağlık koşulları olan insanların etrafına sosyal mesafe koymakla ilgili bir şeyler paketi yapmak isteyeceğiz.

Ancak şu anda bunun için ulusal bir tavsiyede bulunmanın uygun olduğunu düşünmüyoruz çünkü salgının seyrinin çok erken olması nedeniyle.

‘Yaşlı ya da savunmasız olduğunu söylediğiniz bir duruma erken yerleştirirseniz ne olacağını düşünürseniz, gerçekten sosyal etkileşimlerinizi azaltmak, başkalarıyla iletişiminizi kesmek istiyoruz, bunun için büyük pratik sonuçları var. bunlar, yalnızlığa ve onlar için açıkça istenmeyen başka sorunlara yol açabilir.

Bu aşamaya geçmemiz gerekse de, bunun salgın sırasında bunu yapmak için doğru an olduğunu düşünmüyoruz. Ama o nokta gelecek. ‘

Eariler, Bay Johnson ‘bilimi takip etmeyen’ siyasi liderlere saldırdı. 

Bay Trump’ın açıklamasından önce yapılan yorumlarda, birçok liderin ‘harekete geçtiğinin görülmesi için çok fazla baskı altında’ olduğunu söyledi. 

Başbakan’ın Trump’ın tırmanışını önceden bilip bilmediği sorulduğunda Downing Street bugün şöyle dedi: “Birleşik Krallık ve ABD yetkilileri düzenli temas halindedir.”  

Bütçe, şu anda resmi olarak küresel bir pandemiyle mücadele etmek için hastanelere 5 milyar sterlinlik bir savaş fonu verirken, binlerce firmaya iflas riskini ortadan kaldırmaya yardımcı olmak için iş faizlerinde tatil hakkı verilecek.

Çalışanların karantinaya girdikleri için cezalandırılmamasını sağlamak için hasta maaşı yeniden düzenlenecek. 

Bugün bir dizi röportajda Sunak BBC’ye şunları söyledi: ‘Koronavirüsten karşı karşıya olduğumuz acil tehdide kısa vadede yanıt verdiğim için kesinlikle özür dilemiyorum. 

Bence ekonomi için yapılacak doğru şey bu, işletmelerin diğer tarafa geçmeleri için bir köprüye sahip olmalarına yardım etmeliyiz. ‘

Paketi, İngiltere Merkez Bankası’nın taban faizinin tarihi düşük olan yüzde 0,25’e indirilmesiyle geldi.

Johnson bugün, Birleşik Krallık’ın salgını kontrol altına almaya çalışma stratejisinden, NHS’ye başa çıkması için daha fazla zaman tanımak için en kötü etkilerini erteleme stratejisine geçiş yaptığını doğrulayacak. 

Dün gece Kabine bakanlarından biri diğer beş milletvekiliyle birlikte kendi kendini tecrit altına alan Başbakan da büyük olasılıkla bir dizi sosyal mesafe önlemi açıklayacak.

Bununla birlikte, hükümetin dün Amerikalılara Avrupa’dan tüm seyahatlerin derhal kapatılması emrini verdiğini söyleyen Donald Trump kadar ileri gitmesi beklenmiyor.  

İrlanda Başbakanı Leo Varadkar, okulların, kolejlerin ve çocuk bakım tesislerinin iki haftalığına kapatılacağını açıkladı.

Washington DC’den ulusa canlı bir açıklama yaptı ve burada daha sonra yıllık St Patrick’s Day etkinlik programının bir parçası olarak Bay Trump ile buluşacak. 

İngiltere’nin koronavirüs ‘savaş planı’ nasıl gelişebilir?

Koronavirüs olanları izole ederek semptomları bildiren veya enfekte bölgelerden dönen bireyleri test etmek.

Virüsü nasıl kaptıklarını ve bulaşıcıyken temas kurabilecekleri herkesi takip ediyor.

Gönüllü olarak uymayı reddeden insanları karantinaya almak için yetkiler alındı. İngiltere’nin tepkisinin bu aşaması artık sona ermiştir.

Bakanlar, toplumdaki yaygınlığı değerlendirmek için daha geniş testler yapılmasını emretti. 

Koronavirüs benzeri semptomları olan herkesten kendi kendini izole etmesi isteniyor.

Serbest meslek erbabı ve düşük maaşlı işçilerin uyum sağlama olasılığını artırmak için hastalık maaşı hükmü desteklenmiştir. 

Müdahale seçeneklerinin sözde “merdiveni” nin daha da ilerisinde, savunmasız kişiler kapalı mekanda kalmaya teşvik edilebilir, okullar kapatılabilir ve spor ve halka açık toplantılar yasaklanabilir. 

Bakanlar, bilimsel tavsiyenin henüz bunu desteklemediğini söylüyorlar – İrlanda okulları kapatıyor ve İskoçya Birinci Bakanı Nicola Sturgeon 500’den fazla kişinin toplantılarını yasaklıyor.

Hükümet, ABD’nin şu an için anakara Avrupa’dan gelen yolcuları engelleme yaklaşımını da reddetti. 

 

Salgın kontrolden çıkarsa, NHS etkilenenlerin tedavisine odaklanmak için tüm acil olmayan faaliyetleri iptal edebilir.

Olağanüstü bir durumda, polis ve temel kamu hizmetlerini desteklemek için askerler konuşlandırılabilir.

Yakın zamanda emekli olmuş doktorlar ve hemşireler, NHS’deki boşlukları kapatmak için geri getirilecek ve birçok sağlık çalışanının, halkın normal üyeleriyle birlikte enfekte olması bekleniyor. 

adverts.addToArray ({""poz"":""mpu_factbox""})

‘Maalesef bazı insanların öleceği trajik gerçekle yüzleşmeliyiz’ dedi.

Bay Varadkar, ülkenin Ulusal Halk Sağlığı Acil Durum Ekibinden alınan yeni tavsiyeler üzerine hareket ettiğini söyledi.

‘Virüs tüm dünyada yayılmaya devam edecek ama yavaşlatılabilir’ dedi. 

İngiltere’nin Davranışsal Öngörü Ekibi başkanı Dr. David Halpern, İngiltere’nin ‘Nudge Unit’ adını verdiği ve doğrudan Bay Johnson’a rapor veren, İngiltere’deki bakım evlerinde veya solunum rahatsızlığı olan 500.000 kişinin korunan tek kişi olabileceğini öne sürdü.

Virüsün, koronavirüsün yıl içinde tekrar yükselmesine izin verebilecek ülke çapında bir kilitlenme yerine sağlıklı insanlara yayılmasına izin verilerek yenilebileceğini öne sürdü.

Dr. Halpern, bakanların önümüzdeki aylarda yaşlılar veya altta yatan sağlık sorunları olanlar gibi yüksek riskli grupları bakım evlerinde veya kendi evlerinde izole tutma politikasını düşündüklerini açıkladı.

Dedi ki: ‘Salgının akıp gideceğini varsayarak, kozaya koymak istediğiniz yerde, risk altındaki grupları korumak için bir nokta olacak, böylece hastalığa yakalanmayacaklar.

“Kozadan çıktıklarında, nüfusun geri kalanında sürü bağışıklığı sağlanmıştır”.  

 Baş sağlık görevlisi yardımcısı Jenny Harries’e BBC’de “hemen hemen herkesin sonunda alacağı” soruldu.

Dünya sağlık yetkililerinin koronavirüsü bir pandemi ilan etmesinden saatler sonra konuşan Trump, defalarca kendi eylemlerini savundu ve ulusun virüse karşı koyma ve piyasada tedavi görme konusunda galip geleceğine söz verdi.